Namíchej si vlastní protein

Proteinů je celá řada, ať už druhů nebo značek. Pokud ale stále hledáte a žádný z proteinů vám nevyhovuje, máme pro vás skvělé řešení. Namíchejte si svůj protein – vlastní složení, vlastní dávkování, zkrátka vše přesně podle vašich představ. Můžete tak maximalizovat své snažení a díky vhodnému proteinu na míru dosáhnout rychleji svých cílů

Jak to funguje?

Můžete si vybrat z přednastavených vzorů produktů a tipů, nebo si namíchat zcela vlastní protein. A to skoro bez znalostí, protože všechny proteiny a přísady do proteinu jsou skvěle popsány, a to včetně účinků. Přehledně vidíte, jaký protein tvoříte. Navíc vytvoření vlastního proteinu nezabere ani mnoho času, maximálně pár minut. Vše si pohodlně naklikáte v přehledném rozhraní a vytvoříte si vlastní proteinové nápoje.

Namíchaný protein podle vlastní potřeby.

Alchymie a dobrodružství v jednom

Namíchat si vlastní protein je dobrodružství, které se rovná objevování a alchymii. Snadno si můžete namíchat ten nejlepší protein. Nemusíte se ani bát chuti, přestože některé složky nemusí chutnat nejlépe, s příchutí není žádný problém. Během míchání vašeho jedinečného proteinu se dokonce zobrazuje indikátor chuti, který vám říká, jestli suroviny chutnají dobře i bez příchutě, nebo doporučí příchuť. 

Mixér ihned přepočítává a navrhuje denní dávky, stejně jako přepočítává obaly a nutriční hodnoty včetně aminogramu a ceny. Pusťte se do toho.

Proč užívat protein?

Proteiny neboli bílkoviny jsou nepostradatelné pro náš organismus. Přestože proteiny známe hlavně jako živiny, které suplementujeme, pokud posilujeme a chceme nabrat svalovou hmotu, mají mnohem více funkcí a výhod. Protein je kouzelný v tom, že ho můžete užívat naopak také v případě, že chcete zhubnout – protein na hubnutí je oblíbený především u žen, ale není to pravidlem.

Protein, se kterým dosáhnete svých cílů.

Přečtěte si detailně o tom, co to jsou proteiny a k čemu jsou dobré. Detailní článek, kde se dozvíte vše podstatné.

Doporučené dávkování proteinu

Během míchání svého proteinu je také potřeba dbát na správné dávkování. To sice není přesně stanoveno, ale odvíjí se od vaší tělesné hmotnosti. Zároveň se započítává, jestli chcete zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu. Ideální doporučené dávkování proteinu je následující.

  • Pokud chcete zhubnout a protein máte pouze jako doplněk stravy, který vás zasytí, potom doporučujeme 0,3–0,4 g proteinu na 1 kg tělesné váhy.
  • Jestliže cvičíte a chcete nabírat svalovou hmotu, je vhodné užívat 1,5 g až 2,3 g proteinu na 1 kg vaší hmotnosti.
  • Udržovací dávky proteinu je potom okolo 1 g proteinu na 1 kg tělesné váhy

Zjistěte víc, prozradíme vám, kdy užívat protein a jak se může denní dávka proteinu lišit. Vše přehledně a podrobně na jednom místě.