Jaký z proteinů je nejchutnější?

15. 8. 2022

Proteiny jsou rozdílné ve svém složení a chuti. To je často důvod, proč některý protein chutná jinak než jiný. Obecně mezi oblíbené proteiny patří především proteiny s příchutí vanilky a čokolády. Nejde ale říct, že jsou to nejchutnější proteiny pro všechny, protože chuť je velmi individuální a každý ji vnímá jinak. Každopádně ochucené proteiny jsou oblíbenější než různé proteiny bez příchutě.

Oblíbené příchutě proteinů

Proteiny mají na trhu stálé příchutě, které se příliš nemění. Čas od času výrobci proteinů přijdou s novinkou, která se uchytí, velmi často ale končí v zapomnění. Mezi oblíbené příchutě proteinů tradičně patří už zmíněná čokoláda a vanilka, v poslední době se ale přidal také slaný karamelkokoskokos s čokoládou a objevují se také ovoce v podobě banánu nebo jahody. Oblíbená je také pistácie. Najít ale můžete i proteinové příchutě, které byste nečekali – například jablečný štrúdl.

Věděli jste, že protein si můžete i namíchat? Snadno si tak uděláte protein přesně podle svých představ a můžete kombinovat nejlepší vlastnosti spolu s příchutěmi, které máte rádi. 

Jaký protein chutná nejlépe?

Nejchutnější proteiny jsou bezesporu právě ty, které jsou ochuceny jako vanilka a čokoláda. Chuť proteinu ovlivňuje také typ proteinu. Mezi nejlepší a zároveň nejchutnější proteiny se řadí především syrovátkové proteiny. Mají dobré vlastnosti, podíl bílkovin a je možné je dobře ochutit. Pokud se rozhodnete pro syrovátkový ochucený protein, rozhodně neuděláte chybu. 

TOP proteiny

Mezi oblíbené produkty patří také proteinová jídla. Oblíbené jsou zejména pro ženy a rozhodně je řadí mezi TOP proteiny. Naopak pro muže mohou být TOP proteiny například proteiny na sport, konkrétně oblíbený protein DH-32 s čokoládovou příchutí nebo syrovátkový protein vanilka a jahoda. Pokud vás zajímá, jaký protein si vybrat, podívejte se na jednotlivé druhy proteinů.