K čemu je noční protein?

15. 8. 2022
K čemu je noční protein?

Protein se užívá prakticky kdykoli během dne. Je to skvělý univerzální doplněk stravy. Můžete si ho dát už na snídani, například s ovesnými vločkami nebo si udělat proteinovou kaši. Mnoho žen si dává protein při hubnutí, aby zahnaly hlad během dne a jednoduše díky proteinu nahradí například rychlou svačinku. Věděli jste ale, že existuje také noční protein?

Proč je noční protein důležitý

Noční proteiny jsou většinou kaseiny, tedy proteiny vyrobené z této látky. Kasein je jednou ze syrovátkové bílkoviny a nachází se v mléceKaseinové proteiny se vyznačují pomalým uvolňováním a rozkládáním bílkovin v trávícím traktu, takže se tělu bílkoviny dávkují postupně. Kasein se nehodí jako běžný protein před tréninkem nebo po tréninku, protože je špatně stravitelný. Opravdu je dobrý pouze jako noční protein.

Konzumace proteinu v noci

Není jasné, jaká je ideální dávka proteinu na noc. Proto doporučujeme dávkování kaseinu neboli nočního proteinu vyzkoušet. Na každém obale je doporučené dávkování, kterého je dobré se držet. Protein v noci je ideální nejen na podporu hubnutí, ale také na růst svalové hmotyProtein si před spaním můžete dát jen taknebo si udělat lehkou proteinovou večeři.

Kaseinové proteiny

Proteiny s kaseinem jsou jedním z druhů proteinů. Ideální je užívat kaseinový protein mezi jídly, pokud víte, že budete jíst například až za několik hodin. Právě v takovém případě je kasein ideální volbou. Pokud chcete z kaseinového proteinu vytěžit maximum, dejte se ho ideálně 30 minut před spaním. Budete tak efektivně zásobovat svaly živinami a bílkovinami.

Znáte i jiné druhy proteinu? Podívejte se, kdy jsou různé druhy proteinu vhodné. Mohou podpořit vaše hubnutí, stejně jako náběr svalové hmoty.