Jak zhubnout 1 kg za týden?

Jak zhubnout 1 kg za týden?

Čeká vás dovolená nebo důležitá společenská akce a chcete vypadat skvěle? Možná si myslíte, že zhubnout 1 kg za týden je přesně to, co v tuto chvíli potřebujete. Jak rychle zhubnout za týden a třeba tak nastartovat i trvalou změnu životního stylu?

Pomůže počítání kalorií?

Základním principem diety, na který spousta lidí nedá dopustit, je kalorický deficit. Zjednodušeně řečeno se jedná o to, že váš kalorický výdej musí být větší, než kalorický příjem.Toho můžete dosáhnout hned dvěma způsoby:

 • větší výdej energie – tedy zvýšit svoji fyzickou aktivitu,
 • nižší příjem energie – jíst méně nebo méně kaloricky vydatná jídla.

Pokud vás zajímá jen to, jak zhubnout 1 kg za týden, pak není velký problém drasticky snížit kalorický příjem a zajistit si tak kalorický deficit. Jestli vás ale nezajímá jen to, jak rychle zhubnout za týden, ale chcete hubnout dlouhodobě a zajistit si větší váhový úbytek, pak se budete muset zaměřit na udržitelnější cestu.

Jak rychle zhubnout?
Váhový úbytek 1 kg za týden je naprosto přiměřený.

Jak rychle zhubnout za týden

Ať už chcete zhubnout rychle jen několik kilogramů, nebo jste se rozhodli splnit si své sny o vysněné postavě, může být otázka, jak zhubnout 1 kg za týden tím správným startem. Pokud se pustíte do změny životního stylu, pak je váhový úbytek kolem 1 – 2 kilo za týden naprosto optimální. Díky plynulému úbytku hmotnosti se také jednoduše vyhnete jojo efektu a zároveň správně nastartujete metabolismus.

Existuje mnoho diet na týden, které slibují zázračné váhové úbytky. Většina z nich pracuje s tím, že budete celý týden jíst pouze několik vybraných potravin. Mezi takové populární způsoby, jak zhubnout do týdne, patří například omezit svůj jídelníček pouze na pití zeleninových šťáv nebo ve své době velmi populární tukožroutská polévka.

Tyto jednostranně zaměřené diety ale mají hned několik úskalí. Jedním z nich je už zmiňovaný jojo efekt, tedy návrat k původní váze takřka ihned po návratu k původnímu jídelníčku. Jestliže je vaším cílem opravdu pouze zhubnout 1 kg za týden a jinak jste se svou váhou spokojení, pak si můžete tento experiment zkusit. Dalším problémem pak je to, že v jednostranně zaměřené stravě nepřijímáte dostatek živin pro správné fungování organismu. Proto bude mnohem lepší ptát se, co můžu změnit pro to, abych dosáhla vysněné postavy, než pokládat si otázku, jak rychle zhubnout.

Zbavte se nadměrného množství vody

Lidské tělo tvoří přibližně z 60 % voda. Občas se ale může stát, že máme vody v našem těle více, než je nutné a než bychom si přáli. Může se to projevovat nafouknutým břichem, otoky končetin nebo výraznou celulitidou. Jednoduchý způsob, jak zhubnout 1 kg za týden, tak může být zbavit se přebytečné vody.

Za nadměrným zadržováním vody v těle může být hned několik příčin. Jsou to například:

 • Nadměrný příjem soli, cukru, kofeinu a alkoholu,
 • užívání některých léků (např. hormonální antikoncepce, léků na vysoký krevní tlak nebo kortikoidů),
 • málo pohybu a nadváha,
 • nadměrný stres a nedostatek spánku
 • nebo paradoxně také nedostatečný příjem tekutin.

Pokud nám stačí opravu jen tzv. splasknout do šatů, pak může být mírné odvodnění dobrým nápadem. Méně solte, nepijte alkohol, omezte kávu a naopak přidejte bylinkové čaje. Také se více hýbejte a může zařadit i lymfatickou masáž. A samozřejmě nezapomínejte na správný pitný režim. Není to však způsob, jak zhubnout 4 nebo 5 kilo za týden.

Co jíst při hubnutí?
Stravování může za naši postavu z 80 %.

Co jíst, když chci zhubnout?

Napadlo by vás, že strava je za naši postavu zodpovědná takřka z 80 %? Jestliže se podíváme na to, jak zhubnout za týden cvičením, znamenalo by to například každý den aspoň hodinu běhat. Na to většina z nás nemá čas a přiznejme si, že ani chuť.

Proto je mnohem důležitější zaměřit se na to, co jíme. Pro aktivní životní styl by strava měla být především pestrá a vyvážená. Při dietě je důležité dbát na to, abyste měli dostatek živin pro správné fungování organismu. Důležité jsou především tzv. makroživiny, tedy sacharidy, tuky a bílkoviny.

 • Sacharidy jsou základním zdrojem energie pro naše svaly i mozek, ale většina z nás jich konzumuje mnohem více, než je potřeba.
 • Tuky představují zásobárnu energie, ze které tělo čerpá především v horších časech. Ty ale většinou nepřicházejí, protože dodává tělu stále další potravu.
 • Bílkoviny jsou základní stavební jednotkou všech našich buněk, tedy i svalů a kostí. Jednou z výhod proteinů je i to, že pomáhají při hubnutí.

Zhubněte rychle s proteinovou dietou

Zhubněte s proteinovou dietou
Vyzkoušejte hubnutí s proteinovou dietou.

Velmi populární je v posledních letech proteinová dieta, známá také jako keto nebo nízkosacharidová. Jejím základním principem je omezení příjmu sacharidů a naopak zvýšení příjmu bílkovin, tedy proteinů. Díky tomu se tělo dostane do stavu tzv. ketózy, kdy začne energii pro své fungování čerpat z tukových zásob.

Jako dieta na týden funguje proteinová dieta skvěle, protože do ketózy se náš organismus dostane během pár dní a hned potom začnou ubývat kilogramy i centimetry. Proteiny na hubnutí prostě fungují.

Pokud byste se chtěli do proteinové diety pustit sami, čeká vás spousta počítání, aby byl obsah sacharidů opravdu co nejnižší. Mnohem spolehlivější metoda pro efektivní hubnutí je obrátit se na odborníky a předem připravené produkty.

Keto dietou s nejnižším obsahem sacharidů na trhu je Ketofit. Produkty Ketofit jsou certifikované jako kompletní náhrada stravy, nemusíte se tak bát, že by vám při dietě chyběly nějaké živiny. Kromě toho obsahuje Ketofit unikátní spektrum vitamínů a minerálů, díky kterým posílíte také svou imunitu. A protože se jedná o keto dietu vyvinutou se speciální ohledem na fungování ženského těla, najdeme ve složení také kolagen nebo kyselinu listovou.

Navíc proteinová dieta už dnes nejsou jen koktejly, ale Ketofit nabízí mnoho rozmanitých jídel. Díky tomu můžete jednoduše hubnout a přitom si dopřát i pizzu, palačinky nebo chutné polévky.


Shrnutí: Jak zhubnout 1 kg za týden?

 • Pokud chcete zhubnout 1 kg za týden třeba do šatů, pak si můžete dovolit drasticky omezit kalorický příjem nebo zkusit tipy na odvodnění organismu.
 • Při dlouhodobějším hubnutí je váhový úbytek kolem 1 kg za týden naprosto zdravý a udržitelný.
 • Pro nastartování metabolismu můžete využít proteinovou dietu sestavenou odborníky, díky které snížíte příjem sacharidů a začnete spalovat tuky. Proteinovou dietou s nejnižším obsahem sacharidů je Ketofit, se kterým hubnete zdravě a zároveň rychle.

Eva Procházková
Autor článku
Eva Procházková Zdravý životní styl, vaření a výživa - to jsou moje oblíbená témata v práci i v životě.