Guláš z hlívy ústřičné s proteinem

Guláš z hlívy ústřičné
Doba připravy
24 minut
Počet porcí
2
Kuchyně
česká
Hodnocení
(3x)

Nutriční hodnoty

127 kcal
Energie
11 g
Tuky
11 g
Sacharidy
5 g
Bílkoviny

Nejrůznější guláše mohou být chutným proteinovým receptem, ale jejich příprava bývá časově náročná. Připravit guláš z hlívy ústřičné oproti tomu zabere asi 20 minut. Recept navíc není nijak náročný na suroviny a pochutnají si na něm i ti, kteří se v jídelníčku vyhýbají masu a živočišným produktům.

Ingredience, postup

  • 250 g hlívy ústřičné
  • 50 g cibule
  • 100 g cukety
  • ½ stroužku česneku
  • špetka majoránky, drceného kmínu a sladké papriky
  • čerstvá petrželka dle chuti
  • sůl a pepř
  • 5 g Fit psyllium
  • 10 g rajčatové omáčky KetoFit
  • 10 ml řepkového oleje
1

V hlubším kastrolu na oleji orestujte najemno nakrájenou cibuli a přidejte očištěnou a na kousky nakrájenou hlívu ústřičnou.

2

Přidejte na menší kousky nakrájenou cuketu, česnek a koření. Podlijte vodou a pod pokličkou duste asi 15 minut.

3

Smíchejte rajčatovou omáčku Ketofit s 40 ml teplé vody, přidejte do guláše a chvíli povařte.

4

Nakonec přidejte do hrnce Fit psyllium, dobře zamíchejte a můžete podávat.

Hlíva ústřičná podporuje imunitu

Hlíva ústřičná patří mezi jednu z dřevokazných hub (to znamená, že roste na živých nebo odumřelých kmenech stromů) a její pojmenování odkazuje na tvar klobouku, který připomíná tvarem ústřice. Tato houba je velmi chutná a vyniká také svým pozitivním vlivem na naši imunitu.

Nejen hlíva ústřičná, ale i jiné druhy hub jsou vhodnou surovinou pro přípravu fitness receptů, které jsou zároveň vhodné pro vegetariány a vegany. Možná překvapivě mají houby poměrně vysoký obsah bílkovin, takže patří zároveň mezi doporučované potraviny pro proteinovou dietu (houby obsahují přibližně 2,6 g bílkoviny na 100 g syrových hub).

Tradiční česká jídla s vysokým obsahem proteinu

O české kuchyni se často tvrdí, že je nezdravá, tučná a těžká. To ale nemusí být nutně pravda, i v kuchařkách našich babiček najdeme mnoho dietních receptů, které jsou bohaté na bílkoviny.

Zaměřte se ve svém jídelníčku především na luštěniny a obiloviny, které patří mezi potraviny bohaté na bílkoviny. Vyzkoušejte například fitness recepty z čočky, která je zdrojem proteinů i sacharidů, nebo si dopřejte quinou či pohanku, kterými snadno nahradíte rýži, těstoviny nebo knedlíky.

Tip: Dopřejte si chuť tradičních českých pokrmů v dietní úpravě. Ketofit nabízí kromě rajčatové omáčky použité v tomto receptu také svíčkovou nebo oblíbené kuře na paprice, se kterými připravíte množství chutných proteinových receptů.


Další proteinové recepty