Tvarohové řezy – dezert plný proteinů

Tvarohové řezy s proteinem
Doba připravy
30 minut
Počet porcí
2
Kuchyně
česká
Hodnocení
(2x)

Nutriční hodnoty

190 kcal
Energie
5 g
Tuky
5.5 g
Sacharidy
23 g
Bílkoviny

Tvarohové řezy v mnoha z nás vyvolávají vzpomínky na dětství. Napadlo by vás ale, že je můžeme směle zařadit mezi jídla s vysokým obsahem proteinů? Pokud chcete doplnit bílkoviny a ještě si pochutnat na něčem sladkém, pak jsou tvarohové řezy tou správnou volbou.

Ingredience, postup

  • 2 odměrky čoko koktejlu Ketofit
  • 2 bílky
  • 40 ml kokosového mléka
  • ⅓ lžičky sody
  • 200 g tvarohu z vaničky
  • 10 g strouhaného kokosu
  • 1 příchuťová kapsle Ketofit kokosová nebo moučkový cukr podle chuti
1

Na těsto smícháme prášek na přípravu čoko koktejlu a sodu, přidáme bílky a kokosové mléko a důkladně promícháme.

2

Těsto vylijeme na plech vyložený pečicím papírem, rozetřeme a pečeme na 180 °C asi 15 minut.

3

Na náplň smícháme tvaroh a strouhaný kokos. Pokud držíte keto dietu, použijte k oslazení příchuťovou kapsli Ketofit. V jiném případě můžete použít lžíci moučkového cukru.

4

Po vychladnutí korpus rozkrojte na půl, jednu polovinu natřete krémem a a přiklopte. Nechte vychladit v lednici aspoň tři hodiny.

Tvaroh – hvězda fitness receptů

Před rozšířením proteinových výživových doplňků se tvaroh těšil velké popularitě mezi kulturisty a všemi, kteří chtěli budovat svalovou hmotu. Postupem času jej ve sportovní výživě nahradily právě proteinové koktejly. Přesto není důvod tvaroh zatracovat, protože obsahuje kompletní spektrum esenciálních aminokyselin. Bílkoviny obsažené v tvarohu jsou navíc velmi dobře využitelné.

Problematická může být pro někoho stravitelnost tvarohu, může způsobovat nadýmání. To se ale týká především jeho konzumace ve větším množstvím. Pokud je tvaroh součástí dezertu, jako jsou tvarohové řezy, pak většině lidí problémy nepůsobí. Samozřejmě není vhodný při intoleranci laktózy ani pro vegany.

Ani při dietě se nemusíte vyhýbat sladkostem

Když se snažíte stravovat zdravě, pak vás může děsit pomyšlení na dezert. Chutě na sladké jsou také velkým strašákem těch, kteří se snaží zhubnout. Dobrou zprávou je, že jednou z výhod proteinů je to, že vás dobře zasytí a díky tomu se chutím na sladkosti snadno vyhnete. Tvarohové řezy jsou pak skvělou volbou, jak mlsat i při dietě.

Bojíte se, že si v kuchyni neporadíte? Vyzkoušejte produkty Ketofit, se kterými během pár minut připravíte nejen tvarohové řezy, palačinky nebo panna cottu. Můžete si vychutnat i proteinové tyčinky nebo keto čokoládu. A kdo by nechtěl dietu, při které si může dopřát čokoládu?


Další proteinové recepty