Proteinový low carb knedlík

Proteinový low carb knedlík
Doba připravy
5 minut
Počet porcí
0
Kuchyně
česká
Hodnocení
(3x)

Nutriční hodnoty

159 kcal
Energie
4 g
Tuky
3 g
Sacharidy
26 g
Bílkoviny

Česká kuchyně a knedlíky jsou spolu neodmyslitelně spjaty, ať už milujete omáčky nebo guláše. Ale přiznejme si, že knedlíky nepatří zrovna mezi nejzdravější přílohy – jsou plné sacharidů a prázdných kalorií. Vyzkoušejte recept na low carb knedlíky, jsou k nerozeznání od těch běžných a postup na přípravu zabere jen pár minut. Navíc díky tomuto proteinovému knedlíku doplníte do jídelníčku porci bílkovin.

Ingredience, postup

 • 2 odměrky Ketofit sýrové omelety s pórkem
 • 2 vaječné bílky
 • ½ lžičky prášku do pečiva
 • 1 lžíce mléka
 • malé množství vody
 • sůl a pepř podle chuti
1

Z vaječných bílků ušlehejte tuhý sníh.

2

Přidejte Ketofit sýrovou omeletu s pórkem, prášek do pečiva, sůl, pepř a mléko a dobře promíchejte.

3

Podle potřeby přidejte vodu, aby vzniklo řidší těstíčko.

4

Hrníček vymažte máslem nebo sádlem a vlijte do něj připravené těstíčko. Dejte do mikrovlnné trouby a nechte ohřívat 2 minuty.

5

Vyklopte low carb knedlík, nakrájejte na plátky a můžete podávat.

K čemu můžete naservírovat low carb knedlík?

Low carb knedlík je skvělý fitness recept, který je téměř k nerozeznání od běžného kynutého knedlíku, takže si popularitu snadno získá i mezi těmi, kteří nedrží proteinovou dietu nebo jim na příjmu sacharidů tolik nezáleží. Díky využití produktů Ketofit jde navíc o proteinové jídlo, se kterým snadno doplníte místo nadbytečných sacharidů právě tolik potřebné proteiny. Zároveň jídla Ketofit obsahují komplex 26 vitamínů a minerálů, které pomáhají celkové vitalitě organismu.

Velkou výhodou receptu na low carb knedlík je opravdu nenáročná příprava, takže tento dietní recept můžete využít jako přílohu k nejrůznějším low carb pokrmům. Vyzkoušejte třeba tyto kombinace:

 • Svíčková omáčka Ketofit připravená s mlékem s low carb knedlíkem bude příjemnou zdravější alternativou ke slavnostnímu rodinnému obědu.
 • Guláš z hlívy ústřičné doplněný tímto fitness knedlíkem je vhodný i pro vegetariány.
 • Kuřecí prsa na kari si většinou žádají jako přílohu rýži nebo bulgur, ale low carb knedlík může být zajímavým zpestřením.

Jaké jsou další vhodné proteinové přílohy?

Přílohy jsou při snaze o dietní nebo dokonce low carb stravování často kamenem úrazu. Netýká se to jen snahy shodit přebytečná kila. V běžném jídelníčku často převládají sacharidy a tuky, ale důležitost proteinů pro sportovce nebo při hubnutí je obecně známá. Jaké přílohy tedy můžete zvolit, pokud si chcete dopřát extra porci bílkovin?

 • Jídlo s vysokým obsahem proteinu snadno vykouzlíte s pomocí proteinových těstovin Keto Risoni. Tvarem připomínají rýži, ale na rozdíl od ní obsahují 60 % kvalitních bílkovin. Využijete je jako jednoduchou přílohu místo běžných těstovin, ale připravíte s nimi i chutné proteinové rajčatové rizoto.
 • Konjakové těstoviny jsou v posledních letech stále populárnější. Neobsahují žádné sacharidy, naopak jsou plné vlákniny, takže dobře zasytí.
 • Jako vhodnou přílohu ke různým gulášům můžete využít keto chléb. Ten využijete i jako chutnou přílohu k nejrůznějším fitness pomazánkám.
 • Z Ketofit těsta na pizzu vyrobíte jednoduché placky, které skvěle doplní například indická jídla.

A jestli milujete mexickou kuchyni, rozhodně vyzkoušejte Ketofit tortilly, které z oblíbeného receptu udělají chutné proteinové jídlo.


Další proteinové recepty