Proteinové květákové rizoto

Proteinové květákové rizoto
Doba připravy
30 minut
Počet porcí
1
Kuchyně
česká
Hodnocení
(7x)

Nutriční hodnoty

231 kcal
Energie
6 g
Tuky
14 g
Sacharidy
26 g
Bílkoviny

Milujete krémové italské rizoto, ale rádi byste v jídelníčku dali přednost proteinům před sacharidy? Vyzkoušejte proteinové květákové rizoto – recept na jeho přípravu je snadný a zabere jen několik minut, takže si jej snadno připravíte i ve všední den na večeři.

Ingredience, postup

  • 200 g syrového květáku
  • 1 porce proteinové žampionové omelety
  • 50 g žampionů
  • ½ cibule
  • 100 ml čistého hovězího vývaru
  • 10 g pažitky
  • sůl, pepř
1

Růžičky květáku nasekejte v elektrickém robotu nebo ručně nastrouhejte přibližně na velikost rýže.

2

Nakrájejte žampiony a cibuli. Spolu s květákem restujte na pánvi přibližně 2 minuty.

3

Osolte, opepřete a přilijte vývar. Duste pod pokličkou přibližně 10 minut.

4

Smíchejte proteinovou žampionovou omeletu Ketofit se 120 ml vody. Směs přilijte ke květákovému rizotu a míchejte do zhoustnutí.

5

Podávejte s čerstvou nasekanou petrželkou, můžete přidat i zvlášť restované žampiony.

Proteinové květákové rizoto na mnoho způsobů

Květáková rýže a květákové rizoto patří k velmi oblíbeným low carb receptům, které najdeme skoro v každé bezsacharidové kuchařce. Zásluhu na tom má především jeho snadná příprava, ale také výrazná chuť květáku, která se skvěle doplňuje s dalšími surovinami.

Proteinové květákové rizoto můžete připravit i mnoha jinými způsoby, než s žampiony. Vyzkoušejte třeba kombinaci s cizrnou a kari kořením pro ještě více bílkovin, exotické chuti docílíte přidáním kokosového mléka, květák může do rizota zkombinovat i s brokolicí a oblíbeným sýrem.

Přidejte si proteiny i do dalších fitness receptů

Výhody proteinů jsou neoddiskutovatelné. Dodávají našemu tělu energii, pomáhají budovat svalovou hmotu, dobře zasytí, takže oddálí pocit hladu, pomáhají s hubnutím a podpoří také imunitní systém a celkovou vitalitu. Proto by měly být součástí každého našeho jídla.

Pravda je, že většina z nás má v jídelníčku bílkovin nedostatek, ale to se dá snadno změnit. Stejně jako z květákového rizota jednoduše vykouzlíme proteinový recept přidáním směsi na omelety od Ketofit, můžeme si přidat proteinový prášek třeba do snídaňové kaše, palačinek nebo krémové polévky.


Další proteinové recepty