Proteinové palačinky – oblíbený low carb recept

Proteinové low carb palačinky
Doba připravy
10 minut
Počet porcí
1
Kuchyně
česká, francouzská
Hodnocení
(24x)

Nutriční hodnoty

337 kcal
Energie
5 g
Tuky
30 g
Sacharidy
30 g
Bílkoviny

Recept na proteinové palačinky patří k nejoblíbenějším dietním receptům proteinové diety. Jeho příprava navíc není nijak složitá a zabere jen pár minut.

Ingredience, postup

  • 50 g směsi na keto palačinky
  • 130 ml tekutiny - vody, mléka nebo jeho rostlinných alternativ
  • špetka skořice nebo muškátového oříšku
1

Do shakeru nebo misky nasypeme směs na keto palačinky, přidáme tekutinu, skořici a dobře promícháme, aby v těstě nezůstaly žádné hrudky.

2

Na nepřilnavé pánvi roztopíme kapku oleje a postupně ze směsi po obou stranách osmažíme palačinky. Rozpis ingrediencí vystačí na tři kusy.

Proteinové palačinky na sladko

Ti, kteří si rádi dopřejí sladkou snídani nebo vydatnější svačinu, si mohou připravit proteinové low carb palačinky se sladkou náplní. Pokud se snažíte rychle zhubnout, smíchejte směs na palačinky s vodou, mléko by vám přidalo zbytečné kalorie navíc.

Pro opravdový fitness recept, který vám dodá potřebnou dávku proteinů třeba po náročném tréninku, naplňte palačinky odtučněným tvarohem. Pro větší sladkost můžete přidat také nízkosacharidový džem KetoFit nebo banán, který díky obsahu draslíku pomůže s regenerací svalstva a zabrání případným křečím z námahy.

Tip pro milovníky opravdu sladké chuti: I nízkosacharidové jídlo může získat svěží ovocnou sladkost díky příchuťovým tabletám KetoFit. Můžete si vybrat z více než 14 příchutí nebo si namíchat vlastní originální kombinaci. Půl tablety s příchutí vystačí na přípravu jedné porce tvarohu, palačinek nebo jiného fit dezertu.

Recept na proteinové palačinky na slano

Slané palačinky se řadí mezi oblíbené dietní recepty, které nabízí velkou škálu chuťovým možností. Jejich původ najdeme pravděpodobně ve Francii, kde se tradičně připravují z pohankové mouky pod názvem galettes. Už samotná pohanka je bohatá na bílkoviny a tak i tento recept patří mezi jídla s vysokým obsahem proteinu.

Chcete-li získat opravdové proteinové jídlo, připravte si proteinové palačinky se slanou náplní s pomocí směsi na proteinovou omeletu KetoFit. Těsto připravte podle návodu na obalu a naplňte podle vlastní chuti. Z jedné porce připravíte 2 palačinky.

Při smažení slané low carb palačinky neotáčejte, ale rovnou na ně položte náplň a pomalu rolujte. Jídlo je tak hotové ještě rychleji. A jaké náplně jsou pro tento fitness recept vhodné?

  • Šunka a baby špenát,
  • šunka a oblíbený sýr (eidam, gouda nebo cheddar),
  • kozí sýr a rajčata,
  • žampiony, šunka a sýr,
  • nebo kozí sýr a červená řepa.

TIP: pro snadné obracení palačinek na pánvi použijte dřevěnou obracečku. Nepoškrábete jí povrch pánve a neponičíte samotnou palačinku.


Další proteinové recepty