Perník – fitness dezert, který doplní proteiny

Proteinový perník s tvarohem
Doba připravy
30 minut
Počet porcí
1
Kuchyně
česká
Hodnocení
(11x)

Nutriční hodnoty

174 kcal
Energie
1 g
Tuky
6.5 g
Sacharidy
31 g
Bílkoviny

Perník patří k nejoblíbenějším dezertům české kuchyně. Jeho kořeněná chuť přesvědčí i ty, kteří sladkostem příliš neholdují. Tento upravený recept na perník je navíc plný bílkovin a dokáže vám, že se nemusíte sladkostem vyhýbat, ani když si hlídáte jídelníček.

Ingredience, postup

  • 2 odměrky čokoládového koktejlu Ketofit
  • 2 lžičky perníkového koření bez cukru
  • 3 bílky
  • ⅓ lžičky jedlé sody
  • 100 g nízkotučného tvarohu
  • 2 kapky mandlového aroma
  • 1 příchuťová tableta Ketofit – vanilka
1

V misce smíchejte čoko koktejl, sodu a perníkové koření.

2

Přidejte 2 bílky a velkou lžíci tvarohu. Vše zpracujte do těsta.

3

Vyšlehejte sníh z 1 zbylého bílku a přimíchejte do těsta.

4

Hotové těsto vylijte do formy vyložené pečicím papírem a pečte na 180 °C přibližně 15 minut.

5

Mezitím si připravte tvarohový krém na ozdobu: v troše vody rozpusťte příchuťovou tabletu Ketofit a smíchejte s tvarohem a mandlovým aroma.

6

Hotový perník rozkrájejte na čtverečky a ozdobte tvarohovým krémem.

Využijte sílu tvarohu

Tvaroh patří k oblíbeným surovinám na přípravu fitness receptů. V minulosti jej dokonce používali kulturisté pro doplnění bílkovin po tréninku místo dnes oblíbených proteinových nápojů. Tvaroh je nejen zdrojem přírodních bílkovin, ale také vitamínů a minerálních látek, především vápníku, ale obsahuje také draslík nebo vitamín B2.

Tvaroh je mimořádně variabilní ingredience a můžete jej využít při přípravě sladkých i slaných pokrmů. Tvarohové dietní pomazánky jsou vhodné jako proteinová večeře nebo svačina. Tvarohové dezerty zase představují jídlo s vysokým obsahem obsahem proteinů, které snadno zařadíte do dietního jídelníčku.

Sladkosti a aktivní životní styl

Důvody pro to začít cvičit mohou být různé, někteří chtějí zhubnout, někteří zase nabrat svalovou hmotu. A mnoho lidí cvičí proto, aby si mohli dopřát svoje oblíbené dobroty, ať už jsou to omáčky, víno nebo právě dezerty. Ale sladkosti si můžete s klidem dopřát i v odlehčené verzi. Fitness dezerty vám navíc mohou pomoci doplnit do jídelníčku tolik potřebné bílkoviny. Podle našich receptů si můžete připravit třeba

Jestliže ale pečení nepatří mezi vaše hobby nebo jen chcete ušetřit trochu času, můžete se s klidným svědomím spolehnout na již hotové dobroty. Stačí se obrátit na osvědčené značky, například Ketofit, který nabízí jídla s minimálním množstvím sacharidů, takže můžete mlsat, aniž byste zatížili svůj jídelníček zbytečným cukrem. Milovníci sladkostí mají na výběr mnoho dobrot, například


Další proteinové recepty