Cibulový keto chléb plný proteinů

Cibulový keto chléb
Doba připravy
25 minut
Počet porcí
2
Kuchyně
česká
Hodnocení
(6x)

Nutriční hodnoty

130 kcal
Energie
5 g
Tuky
2 g
Sacharidy
15 g
Bílkoviny

Běžné pečivo je plné sacharidů a do dietního jídelníčku se zrovna nehodí. Cibulový keto chléb je ale jiný – obsahuje jen 2 g sacharidů v porci. Kromě toho vám dodá zdravé tuky ze slunečnicových semínek, postup na přípravu je snadný a bude vám chutnat.

Ingredience, postup

  • 40 g proteinového pizza těsta Ketofit
  • 1 vejce
  • 15 g cibule
  • 5 g slunečnicových semínek
  • 4 g prášku do pečiva
  • 20 ml vody
  • kmín, sůl, pepř
1

V misce smíchejte proteinové pizza těsto Ketofit, prášek do pečiva, drcený kmín, pepř a sůl.

2

Přidejte vejce, vodu a najemno nakrájenou cibuli, vše řádně promíchejte.

3

Na plech rozprostřete pečicí papír, dejte na něj těsto a lžící vytvarujte ovál. Posypejte slunečnicovými semínky a celým kmínem.

4

Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 20 minut. Nechejte chléb vychladnout a můžete podávat.

Cibulový keto chléb jako příloha i hlavní chod

Chléb je jedno z jídel české kuchyně, na které nedáme dopustit. A cibulový keto chléb na tom není jinak. Pečivo má zkrátka v našem jídelníčku roli, kterou máloco dokáže nahradit.

Cibulový keto chléb využijete jako přílohu třeba ke guláši z hlívy ústřičné nebo k hovězímu na houbách. Pečivem můžete doplnit také výživné polévky, ze kterých se tak jednoduše stane hlavní chod. A nesmíme zapomínat ani na pomazánky, které jsou skvělé jako svačina nebo rychlá večeře. Vyzkoušejte třeba naši oblíbenou kedlubnovou pomazánku.

Tip: Když nemáte ani chvilku, kterou byste chtěli strávit v kuchyni, kupte si semínkový keto chleba, který je stejně skvělou přílohou, jako cibulový keto chléb.

V jídelníčku nezapomínejte na vlákninu

Vlákninu řadíme mezi sacharidy a rozdělujeme ji na rozpustnou a nerozpustnou. Ta nerozpustná působí ve střevech jako kartáč a čistí je. Naopak rozpustná vláknina do sebe nasákne vodu a ve střevech nabobtná, takže se cítíte déle sytí.

Vlákninu najdeme také v mnoha potravinách bohatých na bílkoviny, například v luštěninách nebo ořeších a semínkách. Slunečnicová semínka v receptu na cibulový keto chléb můžete nahradit jinými oblíbenými semeny (např. dýňovými) nebo třeba vlašskými ořechy. Můžete je také zamíchat přímo do těsta.


Další proteinové recepty